Dnes je: 27.4.2024

Soustředění

Letní soustředění:

2022

Soustředění jsme zahájili v pondělí 1.8.2022 srazem na vlakové zastávce v Ohnišťanech odkud jsme se vydali do Safari parku ve Dvoře Králové, kde jsme si užili krásný den mezi zvířátky a děti si zahrály na zvířecího detektiva. Poobědvali jsme v Safari restauraci, ale k obědu jsme měli českou klasiku - řízek. Autobusem jsme se přepravili na stanoviště letního soustředění do kempu Alegro Dachova.  Naše soustředění probíhalo od pondělí 1.8.2022 do pátku 5.8.2022. Letošní soustředění bylo velmi horké a to protože byly vysoké letní teploty. Děti trávily dost času v bazénu. Opět jsme měli velmi nabitý program, který jsme splnili do puntíku.

2021

Máme za sebou další letní soustředění Kolektivu mladých hašičů. Tentokrát jsme v počtu 18 strávili 6 dní v kempu Alegro Dachova 2.-7.8.2021. Prostředí již vyzkoušené a opět velmi příjemné. Letos nás trochu potrápilo počasí občas zataženo, déšť, přeháňky, ale nenechali jsme se odradit a splnili jsme program do puntíku. Možná jsme pracovali až moc :-) příště asi bude víc odpočinku, ikdyž hasič a odpočívat?!

Pondělí - příjezd, ubytování. Úterý - hned po snídani jsme se vydali na pěší výlet po okolí s lesními úkoly, lesní shovávaná. Všichni se našli asi proto,že se blížil čas oběda a měli jsme hlad. Po dobrém obědě a odpočinku bylo koupání v místním bazénu se slanou vodou. Ale museli jsme pracovat takže: sprinty, uzle, technické prostředky, společné soutěže - nová skupinová hra KUBB, sběr dřeva na táborák. Středa - začali jsme malováním baťůžků, učili jsme se topografii, zdravovědu, připravovali jsme se na podzimí Braňák, odpoledne následoval hasičský desetiboj, stopovaná. Čtvrtek - celodenní výlet do Dvora Králové nad Labem - výroba ozdob - exkurze do výroby a následně si děti namalovaly vlastní ozdobu. Po obědě jsme se vydali do akce a hledali jsme poklad hraběte Šporka - poklad jsme našli a odměnou nám byla část pokladu pro každého účastníka. Po večeři jsme si malinko odpočinuli a hned nás čekala hra Párty a pizzaaaaa :-). Pátek - ráno jsme hráli hasičské Riskuj, po obědě se děti zapotily u hledání indícií a hned po vyluštění jsme navšívili divadlo - pohádku 4 roční období od Ivana Mládka, kterou zde nacvičoval kroužek divadelníků při Nádrodním divaldle, moooc jsme se nasmáli. Po večeři jsme chystali táborák a následovalo předávání diplomů, medailí, dárečků. Sobota - úklid, koupání a domů.

2020

V roce 2020 se konalo historicky první soustřední Kolektivu mladých hasičů. Kemp Alegro Dachova. V počtu 15 dětí, 4 dny.

Fotografie z této akce naleznete v sekci Galerie/soustředění

Naposledy upraveno: 17.2.2023